
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Bits | 16 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Sampling Rate | 78 ksps |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Analog Supply Voltage | 4 V to 18 V |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 3 V |
| Interface Type(Data Interface) | CMOS, Serial |
| Number of Inputs | 1 |
Stock: 122
Distributors
pcbx
Unit Price$7.02752
Ext.Price$7.02752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.02752 | $7.02752 |
| 10 | $5.48865 | $54.88650 |
| 25 | $5.10650 | $127.66250 |
| 50 | $4.94941 | $247.47050 |
| 100 | $4.79715 | $479.71500 |
| 300 | $4.64957 | $1394.87100 |
| 500 | $4.50653 | $2253.26500 |
| 1000 | $4.36783 | $4367.83000 |
| 3000 | $4.34896 | $13046.88000 |
| 5000 | $4.33022 | $21651.10000 |
